top of page

אמני ריקודי רחוב

הרכב "אריות ציון"

סגנונות נפוצים של ריקודי רחוב בישראל

ריקודי רחוב פופולאריים מאוד בישראל אצל בני ונוער ורקדנים מקצועיים, ריקודים אלו לרוב צומחים ברחוב על ידי אומנים אלמוניים, לפעמים בטעות ולפעמים בעזרת כשרונו ודמיונו הרב של רקדן מוכשר, רבים מריקודי הרחוב בנויים על בסיס סגנונות אחרים שעברו התפתחות מודרנית ואדפטציה לסגנונו האישי של הרקדן.

תופעה כלל עולמית של תרבות רחוב

רקדנים רבים מעלים ומשתפים סרטוני ריקוד והדרכה באינטרנט ובכך תורמים להפצת הריקודים בכול רחבי העולם, זוהי תופעה כלל עולמית של תרבות הנוצרת דרך האינטרנט.

סדנת ריקודי רחוב

ניתן להזמין אצלנו סדנאות של ריקודי רחוב לבני נוער ולאירועים, ריקודי הרחוב שמשגעים את ילדי העולם, לומדים צעדי ריקוד ותנועות המזוהות עם ריקודי הרחוב.

צפו בכל הסדנאות שלנו

ברייקדאנס (BREAKDANCE)

ריקוד הרחוב הכי פופלארי בעולם ואחד מסגנונות הריקוד המפורסמים ביותר, אלפי רקדני ברייקדאנס ועשרות תחרויות גדולות ישנם ברחבי העולם, בישראל ריקוד הברייקדאנס מאוד פופלארי ונפוץ, כמעט בכול סטודיו בארץ אפשר למצוא חוג ברייקדאנס.

פופינג (POPPING)

סגנון ריקוד פאנקי תיאטרלי ומבדר שהומצא בסוף שנות ה-60 בקליפורניה, הריקוד בנוי על שליטה בשרירים ליצירת אשליות מתוחכמות.

דוגמאות לסגנונות בפופינג

וייבינג (גלים) - טכניקה שבעזרת רצף תנועות יוצרת אשליה של גל בגוף.

בוגאלו - אשליה של חוסר עצמות בגוף, שימוש באגן עם החלק העליון של הגוף.

צלצלו להזמנת מופעים וסדנאות ריקודי רחוב

ניסיון מקצועי של מעל לעשור בהופעות לאירועים

לוקינג (LOCKING)

סגנון פאנק סטייל מבדר וזורם ביותר שהומצא בסוף שנות ה-60 ע"י דון קמפבל. הריקוד נקרא בהתחלה קמפבלוקינג על שם ממציאו ולאחר מכן קוצר ללוקינג. הסגנון הומצא למעשה בטעות, דון ניסה לעשות מהלך ריקוד מסוים באחת ההופעות שלו ויצא לו מה שכיום אנחנו מכירים בתור תנועת ה"לוק" (נעילה). למעשה הרבה מאוד מהאלמנטים המקוריים וגם אלה שהתווספו לריקוד לאחר מכן הומצאו בדרכים לא שגרתיות.

ניו סטייל (NEW STYLE)

כינוי לסגנון ריקוד חדש שנוצר בצרפת בתוך ז'אנר ריקודי ההיפ הופ, הריקוד כולל בתוכו מאגר תנועות מסגנונות שונים כמו: ג'אז, פופ, פופינג, לוקינג, ברייקדאנס ועוד, הניו-סטייל כולל אלמנטים מוזיקליים וכוראוגרפיה מסגנונות שונים שמבוססת על מילות השיר בשילוב עם אלמנטים קיימים מהסגנונות שהזכרנו.

קרמפינג (KRUMPING)

ריקוד אגרסיבי בעל רגש ותוכן אנרגטיים ביותר, עם תנועות רחבות ואינטנסיביות של ידיים וגוף. מקורו של הסגנון הוא ב-1992, בזמנו היה מוכר בסגנון CLOWNING. הסגנון הומצא ע"י תומס ג'ונסון הידוע בכינויו: "Tommy the clown". הסגנון שאנו רואים כיום הוא תוצאה של שידרוג והתפתחות הריקוד בשנות האלפיים המוקדמות בעיר לוס אנג'לס. הריקוד כולל מאגר תנועות רחב כמו: Stomp , Swing, Chest pop ועוד.

האוס (HOUSE)

ריקוד ההאוס שאב את מקורותיו מריקודים ומסגנונות שונים כגון: ג'אז, סטפס ותנועות מריקוד הקפוארה. כל זה כמובן לצלילי מוזיקת האוס קצבית. הסגנון מתקשר להרבה מאוד תת סגנונות אחרים ביניהם: WAACKING.

ליקווד (LIQUID)

ריקוד רחוב שמשלב בתוכו אלמנטים מתוך ריקוד הפופינג, אבל ברובו עוסק בטכניקת ה-WAVING. המוזיקה הנפוצה ביותר שרקדני LIQUID רוקדים אליה היא רייב אלקטרוני ובשנים האחרונות גם דאב סטפ. ה-LIQUID מתעסק בעיקרו בכפות הידיים, ישנם רקדנים שמשתמשים בכל גופם בריקוד אך התנועות המאפיינות את הריקוד היא היכולת להשתמש בחלק הגוף העליון ליצירת אשליות מיוחדות ויצירתיות. הטכניקה העיקרית למעשה שמאפיינת את הריקוד היא ה-FLOW, כלומר: זרימה, המהלך הכי בסיסי נוצר על ידי גל בכפות הידיים ועם הגל הבסיסי הזה יוצרים "דרך" מסוימת ותבניות שאיתן אפשר לזוז וליצור אשליות שונות ולמעשה לאלתר ריקוד שלם על ידי שימוש עיקרי בכפות הידיים.

בון ברייקינג (BONE BREAKING)

בון ברייקינג הוא סגנון ריקוד גמיש שגם נקרא "Flexing" ושהומצא בברוקלין בניו-יורק, זהו ריקוד רחוב שמתבסס ברובו על גמישות הרקדן ויכולתיו להשתמש באיברי הגוף בצורה גמישה ואפילו גמישה מאוד. תרגילים של רקדנים בסגנון הזה לפעמים עוסקים יותר ביכולות גופניות ופחות בתנועות ריקוד.

טוטינג אצבעות (FINGER TUTTING)

הסגנון הוא מעיין חידוש של סגנון ה- TUTTING הרגיל, התחיל לפרוץ במיוחד בשנים האחרונות ומוכר יותר כתת סגנון בפופינג. ישנם אפילו אנשים שמתמחים בסגנון הזה בלבד והפכו אותו לסגנון בפני עצמו: FINGER TUTTING הוא כשמו, צורה נוספת של טוטינג אשר משתמשת רק בכפות הידיים, הסגנון מורכב מיצירת צורות מורכבות ואשליות מדהימות ע"י כפות הידיים וכל זאת תוך שמירה על עיקרון בסיסי שמגיע גם מהטוטינג הרגיל, שמירה על צורות של 90 מעלות.

סי וולק (C-WALK)

הריקוד שמתרכז רק בעבודת רגליים ונוצר כמעשה תגרה בזמן קרב בין שני הכנופיות: bloods vs creeps. הזרם העיקרי של הריקוד הוא ה- crip walk שמקורו בקומפטון, לכנופיית הקריפס מאגר תנועות של סיוואק שמכיל בתוכו גם תנועות מסגנונות אחרים. ישנם תתי זרמים בתוך הריקוד והעיקריים שבהם: crown walking, blood walking, crip walking, clown walking.

אלקטרו (ELECTRO)

ריקוד רחוב צרפתי שמקורו בתחילת שנות ה-2000 בפריז. ידוע גם בשם "טקטוניק" על שם מותג הלבשה וגם בשם מילקי וואי (שביל החלב) על שם אחד הסגנונות העיקריים. הריקוד מורכב מתנועות ידיים מהירות ועבודת רגליים ששואבת את מקורותיה מהרבה סגנונות (גם מהברייקדאנס). המוזיקה העיקרית שמתאימה לריקוד היא אלקטרו והאוס אבל כמובן שאין הגבלה וישנם רקדנים שניסו ליצור בשנים האחרונות סגנונות שמשלבים אלקטרו עם ריקוד השאפל או אלקטרו שמשלב פופינג.

שאפל (SHUFFLE)

מלבורן שאפל הוא סגנון ריקוד שהומצא בשנות ה- 80 בעיר מלבורן שבאוסטרליה למוזיקת מועדונים ורייב, הריקוד מבוסס על מהלך עיקרי אחד ושמו: "The running man". הריקוד פרץ חזק לאחרונה לתודעת הקהל בישראל עם אחד הקליפים המשמעותיים שתרמו לקפיצה הגדולה של הסגנון הוא: "Party Rock Anthem" שנפוץ מאוד במסיבות.

ג'אמפ סטייל (JUMP STYLE)

מקור הריקוד הוא בשנת 1997 בבלגיה על בסיס מוזיקה אלקטרונית ורייב, ג'אמפ סטייל מתאפיין בעיקר בקומבינציה אחת פשוטה שכל הרקדנים עושים אותה אך כמובן שישנה יכולת התמרון של הרקדנים המנוסים יותר שמשתמשים בפריסטייל, הריקוד עצמו מורכב בדיוק כשמו: מקפיצות תוך שימוש אינטנסיבי ברגליים לקפיצות גדולות יותר תוך כדי הנפת הרגל השניה לבעיטות באוויר וכו'.

לחצו לצפייה בסרטון

אינדסטרייל (INDUSTRIAL)

מקורו בשנות ה-80 המוקדמות בבלגיה, מותאם למוזיקת אינדסטריאל אלקטרו ואפילו רוק, הריקוד עצמו משלב הרבה אלמנטים לתוכו, למעשה ישנם הרבה שמשתמשים למשל בריקוד האלקטרו יחד עם האינדסטריאל או הפופינג (נדיר), זרם ריקוד מאוד קטן בארץ עם קהילה מצומצמת.

לחצו לצפייה בסרטון

ג'רקינג (JERKING)

הריקוד מורכב כולו מ- 4 מהלכים עיקריים: Jerk ,Reject ,Dip ,Pindrop. ריקוד שתפס תאוצה משנת 2009 ויש לו קהל מעריצים רחב בארץ. זהו ריקוד פשוט מאוד שהטכניקה בו לא מסובכת, המוזיקה המתאימה לסגנון היא מוזיקת היפ הופ, עם שירים מוכרים ביותר של הסגנון שהשפיעו על הרבה אנשים והם: Audio push - Teach me how to jerknew boyz- ur a jerk.

לחצו לצפייה בסרטון

גוקינג (JOOKIN)

מקורו בממפיס, טנסי בסוף שנות ה-80, סגנון ריקוד שמשלב עבודת רגליים מתוחכמת עם אלמנטים מריקודים נוספים, בעיקר תת זרמים מתוך הפופינג. הגוקינג מתאים למוזיקת "BUCK" או "CRUNK" ו- "HIP HOP". אחד הדברים היותר מיוחדים בסגנון הוא היכולת של רקדניה- JOOKIN לשלב אלמנטים כמו GLIDING שזה תנועה מסגנון הפופינג עם איזון מושלם ליצירת אשליות מדהימות.

לחצו לצפייה בסרטון

טורפינג (TURFING)

שורשיו הראשונים מתחילים בשנות ה-60 בקליפורניה אבל ההתפתחות המשמעותית שלו נוצרה לקראת שנות ה-90 המאוחרות, הריקוד משלב אשליות אופטיות מעולם הפופינג ומהלכי גמישות מרהיבים, אנשים קוראים לאלמנט הגמישות בריקוד BONEBREAKING שאותו בד"כ אנשים מצפים לראות.

לחצו לצפייה בסרטון

מקווים שנהניתם

נשמח אם תעשו לנו לייק.

מופעים לאירועים והפקות

בחרו תוכן מקורי לאירוע שלכם

bottom of page